اخبار و مقالات

رنگ اکریلیک چیست ؟

۲۸ شهریور ۱۴۰۰


خواص و انواع رنگ نما

۱۳ شهریور ۱۴۰۰


ابزار مورد نیاز برای کار با رنگ های آکریلیک پایه آب

۱۱ مهر ۱۳۹۹ ابزار مورد نیاز برای کار با رنگ های آکریلیک پایه آب

آشنایی با رنگ های پلاستیک در نقاشی ساختمان

۱۱ مهر ۱۳۹۹ این نوع از رنگ سال هاست در نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. ماده اصلی این نوع رنگ ها لاتکس است و در دو نوع تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک عرضه میشود.

انتخاب رنگ اتاق کودک در نقاشی ساختمان

۱۱ مهر ۱۳۹۹ انتخاب رنگ مناسب اتاق کودک از اهمیت زیادی در نقاشی ساختمان برخوردار است، زیرا رنگ‌ها تاثیرات متفاوتی روی احساسات و خلق و خوی افراد دارند، کودکان هم از این موضوع مستثنی نیستند.

انواع رنگهای قابل استفاده در نقاشی ساختمانی

۱۱ مهر ۱۳۹۹ معرفی و شناخت انواع رنگ های قابل استفاده در نقاشی ساختمانی

مراحل اجرای رنگ روغنی برای سطوح مختلف قسمت اول

۱۱ مهر ۱۳۹۹ برای اجرای رنگ روغنی باید توجه داشته باشیم که یکی از فنی ترین رنگها ازنظر اجرا میباشد و نیاز به دقت بالایی هنگام اجرا دارد و این به‌دلیل صاف و سیقلی بودن و بدون بافت بودن این رنگ می‌باشد که کوچک‌ترین ناصافی و ایراد به‌ جا مانده از زیرسازی را نمایان میکند.

نقاشی ساختمان با غلطک

۱۱ مهر ۱۳۹۹ نزدیک به یک دهه است که نقاشی ساختمان با غلطک یا همان رول در ایران فراگیر شده است . در ابتدا که غلطک وارد بازار شد و نقاشان برای نقاشی ساختمان از آن استفاده می کردند، مراحل کار به این صورت بود که ابتدا رنگ را بر روی سطح مورد نظر با استفاده از قلم‌مو پخش می کردند و سپس با غلطک بر روی آن می‌کشیدند که در اصطلاح نقاشی به این عمل پرداخت دادن می گویند یعنی پخش رنگ به صورت یکنواخت در سطح مورد نظر رنگ آمیزی.